Posted by Maciek

Zwiedzamy południowe krańce naszego państwa – góry

Obszar południowej Polski jest przede wszystkim ciekawy dla turystów. Każdego roku w góry wybierają się setki wędrowców.

Czasami muszą oni pokonać odległość kilkuset kilometrów. Niemniej jednak to nie staje na przeszkodzie, aby wybrać się w wymarzone miejsce. Skoncentrujmy się choćby na Zakopanym.

Jest to nadzwyczaj czarujące miejsce, w jakim każdy z nas odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Rozpocznijmy od kwestii najważniejszej – tanie noclegi. Najistotniejszej, bowiem nikt z nas nie zdecyduje się na podroż w góry, bez wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego. W tym przypadku na turystów czeka wiele wolnych miejsc. Pod jednym wymogiem. Musimy z trochę pokaźniejszym wyprzedzeniem odkryć bardzo dobrą dla nas kwaterę. Wszystko po to, aby w następnej kolejności nie okazało się, że nie mamy gdzie przenocować podczas tygodniowego lub też nawet dłuższego urlopu.

Centrum południowej Polski – Zakopane

Zakopane to bezsprzecznie jedno z najbardziej legendarnych lokalnych miast. Każdego roku zwiedza je setki, a nawet tysiące podróżników. Odnajdują oni tam tanie noclegi. Baza hotelarska jest dosyć mocno rozwijana. Niemniej jednak, w całym mieście, jak i w otoczeniach powstają, coraz nowsze tanie noclegi. Wolno wynająć pokój w doborowym hotelu, a także w ośrodku wczasowym, schronisku młodzieżowym, czy także na polu namiotowym (w tym przypadku będzie to już miejsce pod namiot, a nie pokój). Zatem kalejdoskop dyspozycji jest w zasadzie powiększony.

Każdy z nas ma inne upodobania. Jeden kocha splendor, drugiemu wystarczy jedynie cichy pokoik z drobną szafką, łóżkiem oraz telewizorem. Inny turysta będzie niepoprawnie się czuł w takich wymogach. Wiele zależy głównie od stanu portfela. Nikomu nie wolno zarzucić próżności w tym wypadku.

Noclegi w Zakopanem

Noclegi to jedno z częściej szukanych haseł przy wsparciu Google w czasie letnich wakacji lub też lodowatej zimy. W odróżnieniu od miejscowości nadmorskich, w których sezon turystyczny jest wyłącznie raz w roku, w górach sytuacja wystarczy inaczej. Turyści przychodzą w góry również latkiem jak oraz zimą. W słoneczne, letnie dni nadają się do wyżynnych wędrówek oraz zabaw na orzeźwiającym powietrzu. Natomiast zimne dni, w których okolica ogarniona jest grubą powłoką białego puchu nadają się nienagannie do uprawiania różnorodnego rodzaju sportów zimowych – jazda na nartach, na desce snowboardowej czy saneczkarstwo. Większa część budynków z bazy noclegowej ma właściwą lokalizację. To zezwala na manewrowanie wędrowcom pośród wszystkich atrakcji, jakie na nich wyczekują. Rzecz jasna wolno znaleźć nocleg oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego.