Posted by Maciek

Znajome marki turystyczne

Spełnianie globtroterskich pasji wymaga adekwatnego wyposażenia i garderoby. Zwłaszcza jeśli lubimy zwiedzać aktywnie, między innymi praktykując sporty trampingowe w rozmaitych regionach globu. Rozpatrujemy wtedy towarów zaufanych marek, które będą pragmatyczne, a oprócz tego dobrze wyglądają. I wypada przyznać, iż mamy z czego wybierać, choć poniektóre firmy poznajemy lepiej, natomiast niektóre gorzej. Z czego to wynika? Czy renoma firmy wpływa na jakość towarów?

Tak i nie. Zacznijmy od tego, iż znajomość marki zależna jest przede wszystkim od tego, do jakiej grupy docelowej mają dotrzeć jej artykuły. Jeżeli jest to firma, która oferuje ubrania i akcesoria podróżne dla zwyczajnych zwiedzających, którzy lubią się poruszać, lecz czasami w górach, a innym razem nad morzem – mimo woli stanie się lepiej rozpoznawalna. Agencja reklamowa projektuje reklamę tak, by trafiła do jak najszerszej grupy konsumentów, co nie uwarunkowuje, iż artykuły są gorsze. Zwyczajnie są uniwersalne. Nierzadko również kampanie reklamowe w social mediach, które przedstawiają odzież rozmaitych firm, podsuwają ubrania dedykowane do dyscyplin outdoorowych. Mając na uwadze, iż takie reklamy będzie w stanie zobaczyć każdy eksploatator mediów społecznościowych, samoistnie rozgłos pokazywanej marki rozszerza się.

A po czym z reguły rozpoznajemy korporację? Oczywiście po logo. Bez wątpienia każdy umie opisać kilka ad hoc, wiedząc która to firma i jakie artykuły oferuje. Wszystko dlatego, iż większość z nas jest wzrokowcami, natomiast to w wielu miejscach pojawiający się element, reprezentujący spółkę. Istotne znaczenie ma dlatego projektowanie etykiet i opakowań. Estetycznie wpasowane w projekt opakowania, skromne i czytelne logo zapada w pamięć. Łatwiej również namierzyć towar konkretnej spółki, jeżeli akurat mamy preferowaną.

Ogromne znaczenie dla postrzegania ma także identyfikacja wizualna dla firmy. Obejmuje ona wszystko, co przypuszczalny klient będzie w stanie dostrzec w TV, prasie lub internecie. Fachowo opracowana zapada w pamięć i ugruntowuje zaufanie, przekazując równocześnie główne pryncypia spółki. Kompetentna agencja brandingowa jest w stanie zorganizować „narrację”, która natychmiast sugeruje, iż absolutnie tego szukasz. Na przykład marketing spółek, które sprzedają ciuchy outdoorowe dla zapalonych globtroterów, zwykle odnosi się do plenerów, wspinaczek lub kampingu. Stąd spółki, na miarę The North Face czy Columbia, cieszą się takim zaufaniem wśród nabywców. Z jednej strony oferują wysokiej jakości wyroby, natomiast z drugiej podzielają takie samo zamiłowanie.

Popularność marki nie determinuje, czy produkt jest porządnej jakości. Dobrze rzecz jasna wybierać sprawdzone i można zaufać temu, co myślą inni ludzie. Aczkolwiek każdy ma odmienne wymagania. Dlatego, żeby być pewnym trzeba osobiście wypróbować. Ty doskonale wiesz, w jakim kierunku będziesz podróżować i czego potrzebujesz.