Posted by Maciek

Wyjazd z psem – jak wybrać karmę na pobyt poza domem?

Liczna grupa osób podróżuje ze swoimi psami. Zarządcy obiektów turystycznych otwierają się na psy, oferując im rozmaite udogodnienia. Wybierając się w podróż z czworonogiem, trzeba także zadbać o odpowiednią karmę w tym czasie.

Podróż

Karmienie pupila w trakcie wyjazdu jest bardzo istotne. Preferowane ciastka dla psa nie zawsze będą dobrym pomysłem w trakcie podróży. Zaznaczmy, że nasz zwierzak nigdy nie może wyruszać w podróż z pustym żołądkiem. Posiłek nie powinien być jednakże skonsumowany przed samym wyjazdem. Podczas jazdy nie jest zalecane podawanie psu pożywienia. Należy to uczynić podczas przerwy, umożliwiając psiakowi moment odpoczynku.

​W jaki sposób karmić pupila podczas podróży

Właściciele czworonogów często rozmyślają, czy dieta podczas wyjazdu powinna bardzo różnić się od tej standardowej. Żadne gwałtowne modyfikacje nie są zalecane, choć podczas wyjazdu bardzo dobrze zdaje egzamin sucha karma dla dorosłego psa. Jeśli zwierzak normalnie jej nie spożywa, warto powoli podawać ją przed planowaną wyprawą.
Warto mieć na uwadze, że nowe otoczenie może być dla pupila problematyczna. Dlatego też znany mu smakołyk, taki jak chociażby chętnie zjadana karma rybna dla psa, jest w stanie pozytywnie wpływać na jego samopoczucie.
Pożywienie dla psa na czas pobytu poza domem ma być dość lekkie. Powinno również być bogate w potrzebne minerały i uwzględniać zdrowie zwierzaka, oraz jego upodobania.

​Przewóz pożywienia

Wszelkie przekąski, takie jak suszone gryzaki dla psa, trzeba trzymać w nieprzepuszczającym wilgoci, dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Preferowaną karmę psa warto wziąć ze sobą na wyjazd, ponieważ w danej lokalizacji może okazać się, że w lokalnych punktach sprzedaży nie będzie ona dostępna. W takiej sytuacji doskonale zda egzamin odpowiednio przystosowana saszetka na suchy pokarm. Jeśli pies spożywa indywidualnie dobrane pożywienie, takie jak karma odchudzająca dla psa, również trzeba wziąć na wyjazd jej odpowiedni zapas.
Poza spakowaniem właściwej karmy trzeba pomyśleć także o wodzie. Rekomenduje się robić postój przynajmniej co dwie godziny, aby zwierzak mógł się spokojnie napić. Poza rodzajem karmy istotny jest także sposób jej zaserwowania. Pupilowi trzeba zagwarantować komfort w trakcie jedzenia zarówno w trasie, jak również w nowym miejscu.