Posted by Maciek

Wyjazd do Stanów

Każdy kto chce się wybrać do Stanów na wycieczkę, musi się postarać o uzyskanie wizy. Na ten moment nie ma innej możliwości na wylot jeżeli nie otrzymamy tego pozwolenia. Jest to procedura, która jest dosyć prosta, ale zajmuje sporo czasu oraz wymaga sporych nakładów finansowych.

Samo ubieganie się o wizę to koszt około 600zł – nie jest to mało, a co więcej kwota ta nie zostanie nam zwrócona jeżeli nie otrzymamy wizy lub jeżeli wykonamy błędnie przelew. Warto więc zaplanować sobie wypełnianie dokumentów oraz zrobienie przelewu na spokojniejszy dzień, aby móc to zrobić w skupieniu i bez pośpiechu.

Dodatkowy koszt przy ubieganiu się o pozwolenie na wycieczkę do Stanów to wyjazd do Warszawy lub Krakowa, ponieważ tylko w tych dwóch miastach możemy przystąpić do rozmowy z urzędnikiem. Oczywiście jeżeli bardzo chcemy lecieć do Stanów to są to koszty, które musimy wziąć pod uwagę, a jak otrzymamy wizę to od razu zapominamy o tym ile nas to kosztowało, wtedy pozostaje nam planowanie naszego urlopu.