Posted by Maciek

Urlop czy remont?

Urlop to taki moment, na który każdy czeka przez cały rok. Jest to taki dłuższy weekend dla pracowników, którzy nie mogą się doczekać aż będą mogli odpocząć w jakimś pięknym miejscu. Natomiast bywają takie sytuacje, w których trzeba zrezygnować z urlopu, żeby móc przeznaczyć pieniądze na inne cele.

Taką sytuacją jest na przykład remont. Oczywiście nie chodzi tu o odświeżenie mieszkania, ponieważ sama farba, czy drobne naprawy nie są bardzo drogie. Natomiast chodzi tu o sytuacje, kiedy musimy przeprowadzić większy remont, albo na przykład kupić jakiś nowy sprzęt do domu. Jeżeli powiedzmy zepsuje nam się piec z nadmuchem, to będziemy musieli się zaopatrzyć w nowy, który wiadomo jest większym wydatkiem niż samo pomalowanie ścian.

Dlatego bywają takie sytuacje, że lepiej jest przeznaczyć pieniądze, które mieliśmy wydać na urlop na naprawy, czy wymianę sprzętu, który tego wymaga. Oczywiście jeżeli zepsują nam się załóżmy same sterowniki do pieca, to bez problemu możemy zarówno kupić nowe, jak i wyjechać na wczasy, bo nie odczujemy tego zakupu aż tak bardzo.

Wszystko zależy oczywiście od tego, na jak duży i kosztowny remont się zdecydujemy. Jeżeli ma to być tylko odświeżenie ścian, to wystarczy, że wskoczymy na drabinę i szybko uporamy się z malowaniem, na przykład w pierwszym tygodniu naszego urlopu, a w drugim pojedziemy na wakacje, żeby odpocząć i od pracy, ale też od odświeżania mieszkania.

Dzięki temu też, kiedy wrócimy do domu z wakacji, to będzie na nas czekało praktycznie nowe mieszkanie i zdecydowanie lepiej się będziemy czuli. Każdy oczywiście sam musi zdecydować czy wybiera urlop, czy też remont, bo zależy to od wielu czynników. Natomiast przy większych pracach remontowych, zawsze możemy dla odpoczynku wyjechać gdzieś chociaż na przedłużony weekend, żeby choć odrobinę móc odpocząć i dojść do siebie przed powrotem do pracy.