Posted by Maciek

Parawany nad Bałtykiem

Niestety już od jakiegoś czasu nad polskim morzem zaczęły się pojawiać problemy z miejscami na plaży i nie wynika to z tego, że nagle wszyscy zaczęli tam jeździć na wakacje, ale z czegoś zupełnie innego.

Zaczyna się to robić nawet śmieszne, kiedy o 5 nad ranem ludzie zaczynają wbijać w piach kołki od parawanów żeby zająć miejsce dla całej rodziny. I kiedy normalni ludzie przychodzą na plażę po śniadaniu, nie ma miejsca nawet na kawałek ręcznika, przez poranne rezerwacje panów Januszów i pań Grażyn. Co innego też gdyby te osoby zajęły sobie miejsce na ręczniki, ale nie, z parawanów powstają nawet kilku metrowe pola zarezerwowane dla jednej rodziny.

Jest to straszne i przykre, ponieważ wielokrotnie rodzice z małymi dziećmi z wózkami, albo osoby niepełnosprawne nie mają jak przejść do wody. Parawany powinny chronić od wiatru, a nawet w trakcie egzotycznych wakacji, na plażach, na których naprawdę wieje, ludziom wystarczy kawałek koca lub ręcznika, a u nas wieje, czy nie parawan musi być, najlepiej jeszcze osłonić się kilkoma parawanami i gotowe.