Posted by Maciek

Nietypowy sposób zwiedzania świata

Jest sporo różnorodnych sposobów na poznawanie świata. Od zwiedzania globu na dwóch kółkach, przez nocowanie pod chmurką, po wyjazdy zorganizowane przez biuro turystyczne. A co jeśli nie posiadamy pieniędzy na wyjazdy lub blokuje nam to praca? Jednym z rozwiązań jest podjęcie takiego zawodu, który ułatwi zarówno opcję poznania obcych krajów jak i zarobkowania.

Dzisiaj- może nam to dać np. praca online z różnych miejsc świata. Nie każdy jednak chce siedzieć przy biurku. Inną opcją jest wyjechać na stałe za granicę, by znaleźć tam pracę. Jeśli natomiast nie mamy ochoty opuszczać naszego miejsca zamieszkania na stałe, niezłą drogą jest zostanie kierowcą ciężarówki czy busa.

Choć więcej swojego czasu kierowcy spędzają rzecz jasna w trasie – zajęcie to umożliwia przemieszczanie się po rożnych krajach. Oczywiście nie jest to urlop – mamy jednak możliwość kontaktu z inną kulturą, zwyczajami, a także ludźmi. Podstawowym obowiązkiem kierowcy jest dowiezienie ładunku w danym czasie, ale czekając na kolejne zlecenia transportowe jest opcja by wykorzystać tę chwilę na rozejrzenie się po okolicy.

Zlecenia te zazwyczaj pochodzą z giełdy transportowej, gdzie znajduje się multum różnorodnych ofert – poczynając od ładunków dla dużych aut po 40 ton po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Pracownik otrzymując takie zlecenie transportowe, musi podstawić się w danym czasie we wskazanym miejscu, a potem dostarczyć towar w do punktu destynacji. Tu pomocne są aplikacje dla kierowców, które znacznie upraszczają wykonywanie zadań.

Pracując w ten sposób trzeba się równocześnie zmierzyć ze sporym dyskomfortem. Wiele godzin w trasie, nocowanie w busie, jedzenie na parkingu to chleb powszedni dla kierowcy. Dla niejednego trudna może być również dłuższa rozłąka z rodziną, gdyż zazwyczaj w drogę wyrusza się na kilka tygodni. Oczywiście nie zawsze tak jest i zdarzają się również takie zlecenia transportowe. które umożliwiają pobyt w domu właściwie w każdy weekend. Wszystko zależy od firmy, dla jakiej pracujemy a także tego skąd załatwia zlecenia. Giełda ładunków dla busów pozwala na pozyskania takich ładunków, by było jak jeździć trasą z opcją cyklicznych powrotów do miejsca zamieszkania.

Profesja taka daje także opcję niezłych zarobków. Jeśli zatem marzysz, by zarabiać dobrze, nie są ci straszne wyjazdy na długo, a ponadto chcesz zwiedzić kawałek świata – na pewno warto rozważyć taki zawód!