Posted by Maciek

Czy opłaca się jechać na wakacje nad morze?

Wiele osób uwielbia nasz polski Bałtyk i przynajmniej raz w roku stara się tam pojechać na wakacje. Jednak czy w obecnych czasach jest to jeszcze opłacalne?

Obserwując oferty biur podróży, możemy zauważyć, że dostępnych jest wiele ciekawych zagranicznych kierunków w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto się więc zastanowić, czy wyjazdy za granicę nie są dostępne w korzystniejszych cenach niż pobyt nad polskim morzem. Z roku na rok możemy zauważyć wzrost cen, na jedzeniu, napojach, czy na samych noclegach. Nawet zakupy w sklepie osiedlowym potrafią być prawie dwa razy droższe niż w normalnej miejscowości.

Zanim więc zaplanujemy nasz wyjazd nad Bałtyk, powinniśmy dokładnie przeliczyć sobie koszt pobytu, transportu, a także orientacyjnie to ile wydamy na jedzenie w ciągu jednego dnia. Kiedy wykonamy te obliczenia, może się okazać, że wakacje samolotem, za granicę w opcji all inclusive okażą się dużo tańsze od naszego morza. Warto to sobie przeliczyć, bo jak wiemy z pogodą w ciepłych krajach raczej nie ma problemów, a nad Bałtykiem bywa z tym różnie.