Posted by Maciek

Żywność na podróż samochodem – co wziąć w daleką trasę?

Aranżując daleką podróż, a jednocześnie nie chcąc ciągle kupować jedzenia w przydrożnych sklepach, czy po prostu zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy – wypada pomyśleć co dobrego można wziąć ze sobą w drogę. Poznaj pomysły na smaczne przekąski!

O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Kiedy dobierasz pożywienie, jakie zabierzesz ze sobą w trasę warto pamiętać, że lepiej, by było ono zwarte, mało brudzące oraz bez skłonności do rozlatywania się czy zbytniego kruszenia się. Powinno być proste w zjedzeniu nawet w survivalowych okolicznościach.

Gdy masz taką możliwość, postaraj się zjeść większe śniadanie w domu.

Garść pomysłów na coś na ząb i czego lepiej unikać

Zazwyczaj bardzo dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą warzyw oraz owoców. Lepiej jednak będzie unikać suszonych owoców, bo mogą one powodować biegunkę. Słodkie napoje z bąbelkami nie zaspokoją Twojego pragnienia. Lepiej weź ze sobą zapas wody źródlanej. Należyte nawodnienie jest ważne w wielogodzinnej drodze, a woda posłuży także do wymycia rąk, jeżeli nie ma innej alternatywy.

Do termosu nalej ulubioną kawę czy smakową herbatę. Zwłaszcza jeżeli wyjeżdżasz gdy jest zimno.

Orzechy, pomidorki koktajlowe oraz wafle ryżowe będą trafionymi przekąskami w trasę. Spakuj wszystko do pudełek z pokrywką lub torebek foliowych.

Gdy przepadasz za muesli, to też spakuj je z sobą w słoiczku. Nie porzucaj pomysłu klasycznych kanapek. Zrób je sobie na przykład z pastą z tuńczyka.

Na sycące danie wybierz sobie w drogę potrawę, która będzie apetyczna także zimna. Może to być chociażby makaron z warzywami, przyprawiona fasolka szparagowa lub sałatka z pożywnymi składnikami.

Wygodne będą też w drodze jednorazowe sztućce oraz nawilżone chusteczki, którymi wyczyścisz brudne ręce.

W trakcie obmyślania indywidualnego, wycieczkowego jadłospisu, warto mieć na uwadze twoje żywieniowe gusta. Pozwoli to uciec od nieprzyjemnych niespodzianek oraz delektować się smacznymi przekąskami podczas długiej podróży. Udanej eskapady i smacznego!