Posted by Maciek

Zimno, ale fajnie!

Na planecie można znaleźć wiele widoków, które znamy z kina lub książek. Nie wszystkie jednakże są tak samo znane – nie wszędzie praży słońce, a aura rozpieszcza. Opłaca się skosztować nowych rzeczy i wyruszyć na zimną północ, żeby poczuć atmosferę ukochanych powieści.

Polecamy odwiedzić na przykład Roslyn – czyli miejscowość, w której nagrano cieszący się popularnością serial „Przystanek Alaska”. W zasadzie, nie leży w Alasce, ale i tak jest tam zimno. Na szczęście to nie musi przeszkadzać – grzejniki energooszczędne są na wyposażeniu w każdym hostelu, a na spacer wystarczy zadbać o ciepłe ubranie.

Albo Himalaje, o których mowa przykładowo w książce „W 80 dni dookoła świata”? Och, w tym miejscu to jest lodowato! Zwłaszcza, jeśli idzie się w góry. Oczywiście, w namiocie raczej nie pojawi się energooszczędny grzejnik, aczkolwiek pewnie można mieć ze sobą mniejsze wersje. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii, coś jak tutaj, mogą się przydać w mocniej „cywilizowanych” warunkach, kiedy nie trzeba całego dobytku taszczyć na plecach. A jeśli planujecie odpoczynek jedynie u stóp tych wspaniałych gór – to na pewno nie musicie martwić się pogodą, gdyż posiadacz pensjonatu musiał wyposażyć go w grzejniki energooszczędne. Mimo wszystko właściwe ubrania na taki urlop jest koniecznością, gdyż w końcu nadejdzie moment, by opuścić cieplutki hotel oraz grzejniki elektryczne, tak aby zobaczyć te krajobrazy, jakie mógł podziwiać Ph. Fogg.

Dla ludzi, jakie wolą być w stałym ruchu, kapitalnym pomysłem jest wyprawa pociągiem transsyberyjskim – ta kolej można znaleźć w wielu powieściach. Wagony są przytulne (grzejniki energooszczędne, w niektórych wręcz gustowne piecyki), dlatego nie zagraża nam zmarznięcie, a dziki widok z kolei może rzeczywiście zafascynować. Ponadto – czy istnieje inna opcja, żeby zauważyć tak wielki kawałek globu w ramach jednej wyprawy?

Surowe okolice niekoniecznie są okropne. Wręcz odwrotnie, mogą być bardzo przyjazne, jeśli zatroszczymy się o ciepłe ciuchy oraz grzejniki energooszczędne, zobacz na nogen.pl, w hostelach. A krajobrazy znane z powieści i filmów warto obejrzeć na żywo.