Posted by Maciek

Wyjeżdżanie z maluchami

Nie ma właściwej reakcji na zapytanie: czy zabierać smyka w egzotyczne podróże? Najwięcej zależy od rodzicieli oraz konkretnego spojrzenia na świat, bo naturalnie zawsze nawet z najkrótszą podróżą z dzieckiem wiąże się możliwe zagrożenie oraz brak komfortu, lecz zdaniem wielu osób plusów istnieje przeważająca liczba i tak czy siak wybierają się na wylot.

Prawdziwi podróżnicy, którym przyjdzie na świat dzieciątko, często nie są w stanie się ograniczać oraz pragną podopiecznego już od maleńkości zachęcać do podróżowania. Naturalnie pamiętać należy o zasadniczych środkach ostrożności, na przykład o szczepionkach, rozmowach z lekarzami zanim się wyjedzie. Powinno się zabrać dobre akcesoria dla dziecka, przecież już nawet pampersy i mleczko i butelki mają szansę zająć połowę walizki. Istotne są także cięższe sprzęty, takie jak spacerówka, nosidełko, siedziska samochodowe.

W trakcie absolutnie każdej wycieczki w dalekie kraje, prowadzonej na przykład poprzez biuro podróży lub klub podróżnika jak Soliści, należy uważać, co daje się dzieciom picia, ponieważ małe organizmy są nie tak bardzo odporne na nieznane zarazki, a one dorosłym mają szansę nie zrobić krzywdy, a u dzieci spowodować niepożądane efekty, różnorakie choroby.

Na szczęście inicjatorzy wycieczek, na przykład klub podróżnika, są bardziej i bardziej poinformowani o ochoty rodziców na wożenie podopiecznych z nimi na wakacje, a co za tym idzie proponują specjalne podróże, przeznaczane właśnie podróżnikom i ich maleństwom. Przestaje być konieczne, by zostawiać maleństwa u rodziców, żeby mieć możliwość zobaczyć fragment obcego kraju oraz doświadczyć czegoś nowego. Pamiętając o wszelkich środkach ostrożności, odpowiednim ubraniu oraz zabezpieczeniu dziecka, patrząc trzeźwo na niewygody, związane z narzekającym dzieckiem lub z noszeniem go, gdy zabraknie wózka – da się bez problemu zwiedzać: wraz z klubem podróżników, biurem podróży lub samemu.

Oczywiście inaczej takie przygotowania będą wyglądać, jeśli wybieramy się względnie niedaleko, np. na Islandię – przy okazji zobacz, jakie są najciekawsze islandia atrakcje i co warto zobaczyć; inaczej jeśli planujemy podróż na drugi koniec świata do egzotycznego kraju.