Posted by Maciek

Wyjazdy dla singli – w pojedynkę też może być fajnie!

wakacje dla singliNie masz z kim wybrać się na wymarzone wakacje, bo ze znajomymi trudno zgrać urlopy? To wcale nie przekreśla wyjazdu. Możesz spróbować pojechać sam albo znaleźć w internecie towarzysza podróży. Możesz też zdecydować się na specjalne wypady dla singli organizowane przez biura turystyczne. To bardzo ciekawa alternatywa dla turystyki w pojedynkę.

Sposoby na wyjazdy solo
Jeśli jesteś sam albo Twoi znajomi nie podzielają Twojego stylu podróżowania to wcale nie znaczy, że musisz rezygnować z wakacyjnych planów. Masz kilka możliwości, które warto rozpatrzyć.

Pierwszą opcją jest wyruszenie w pojedynkę. Przy odrobinie chęci i z odpowiednim przygotowaniem taka podróż może być bardzo przyjemna. Po drodze na pewno będzie czekało wiele przygód i poznasz nowych ludzi, z którymi – kto wie – może postanowisz kontynuować podróż. Wtedy problem towarzystwa na dalszą wycieczkę niejako rozwiąże się sam.

Jeśli jednak z góry wiesz, że ta opcja nie jest dla Ciebie to warto poszukać znajomych albo nieznajomych, którzy z chęcią się z Tobą wybiorą, zobacz: http://solisci.pl/towarzysz-podrozy/. W internecie znajdziesz mnóstwo stron, grup i forów z ogłoszeniami typu „szukam towarzysza podróży do…”. Wiele udanych wojaży rozpoczęło się w ten sposób. Również Tobie może dopisać szczęście i znajdziesz osobę, która sprawi, że cały wyjazd zapamiętasz jako pozytywne przeżycie.

Trzecią opcją są zorganizowane podróże dla singli. To najlepsza alternatywa jeśli nie przekonuje Cię pomysł bycia sam na sam z jakąś, praktycznie nieznaną osobą albo wyprawa w pojedynkę. To też niezastąpione wyjście, gdy masz ochotę na relaksujące wakacje, gdzie nie musisz się niczym martwić.

Wypady dla singli – czy to w ogóle może się udać?
single na wakacjachCoraz więcej biur podróży przygotowuje ofertę dla tych, którzy chcą podróżować w pojedynkę z osobami, które też podróżują samotnie. Zdecydowanie się na wyprawę dla singli może być bardzo komfortowe i ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala uniknąć rozgardiaszu towarzyszącego podróżowaniu z rodziną czy znajomymi, przez co wypoczynek może być efektywniejszy. Ponadto warunki pobytu i atrakcje dostosowane są do potrzeb podróżujących w pojedynkę. Na uczestników takich wypadów dla singli czekają często komfortowe pokoje jednoosobowe czy spotkania integracyjne dla chętnych. Atutem mogą być także relatywnie nieduże grupy, idealne do odkrywania turystycznych atrakcji czy uprawiania aktywności. Zwłaszcza tematyczne wycieczki umożliwią poznanie nowych osób o podobnych zainteresowaniach, z którymi będzie można miło spędzić czas.

Wypady dla singli organizuje coraz więcej biur podróży, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Dzięki temu można odnaleźć naprawdę interesujące propozycje, które spełnią wszystkie oczekiwania i to niezależnie od tego czy chcemy popłynąć w rejs, udać się na wspinaczkę górską czy pojechać na „zwykłą” wycieczkę objazdową. Można znaleźć zorganizowane podróże dla singli praktycznie do każdego zakątka świata, nawet najbardziej egzotycznego i niedostępnego. Warto także zwiedzić w ten sposób rodzime podwórko, Polska wciąż ma wiele do zaoferowania.

Wycieczka na miarę potrzeb
wakacje w pojedynkęOrganizując wypady dla singli biura podróży stawiają na różnorodność, tak by każdy mógł znaleźć taką wycieczkę, która spełni jego oczekiwania. Dlatego niekiedy organizowane są wyjazdy tematyczne czy dedykowane określonym grupom wiekowym.

Wyprawy dla singli są tak różnorodne, że można znaleźć oferty obejmujące nawet bardzo niestandardowe formy podróżowania, jak na przykład wyprawy rowerowe czy to w Polsce czy za granicą. Niektóre biura podróży oferują także podróże dla singli wykraczające poza utarte turystyczne schematy, dzięki czemu można aktywnie chłonąć lokalną kulturę i zobaczyć miejsca, których nie ma w przewodnikach. Nie musisz się więc bać, że taka wyprawa nie będzie spełniała twoich oczekiwań, nawet jeśli nie jesteś fanem zorganizowanych wyjazdów.

To, że nie masz z kim pojechać na wakacje wcale nie musi przekreślać planów. Są ciekawe alternatywy, czy to podróże organizowane na własną rękę czy to wyprawy dla singli. Warto otworzyć się na nowe możliwości.

Może Cię też zainteresować: http://solisci.pl/przygotuj-sie-na-trekking/