Posted by Maciek

Wakacje marzeń

Każdy z nas marzy o wakacjach i odpoczynku od codziennych spraw. Każdemu należy się urlop. Jednak jak najlepiej zaplanować sobie wakacje życia? Kiedy studiujemy, często albo jesteśmy na utrzymaniu rodziców, albo musimy dorabiać aby jakoś się utrzymać

Wiadomo, że wtedy ciężko jest uzbierać większą sumę na wyprawę życia. Kiedy zaczynamy pierwsze prace po studiach to bardzo często zaczynamy od niższego pułapu pensji, ze względu na brak zawodowego dorobku. Kiedy już zaczynamy odpowiednio zarabiać pojawiają się takie ważne kwestie jak kupno mieszkania, czy założenie rodziny. Wiadomo, że większość naszych środków przeznaczamy na te kwestie. Później kiedy dzieci dorastają, a my nadal spłacamy kredyty też jest ciężko. Jednak czy zawsze musi to tak wyglądać?
Myślę, że jeżeli ktoś bardzo chce realizować swoje cele, to będzie w stanie pogodzić wszystkie aspekty życia. Przede wszystkim, swoje marzenia powinno się zapisywać, albo też mówić o nich głośno, wtedy według psychologów będziemy czuli większe zaangażowanie i łatwiej będzie nam realizować swoje plany. Co więcej ważne jest to, aby nasz cel był konkretny. Dobrze jest więc dokładnie zastanowić się nad kierunkiem naszych wakacji.

Czy ma to być 5 gwiazdkowy hotel z basenami i innymi atrakcjami, czy też wolimy kontakt z przyrodą, a wszystkie atrakcje będziemy sami planować już na miejscu. Jest to kluczowa kwestia ponieważ dzięki temu możemy ustalić jaki budżet będzie nam do tego potrzebny. Kiedy już to ustalimy warto na chwilę skupić się na codziennych wydatkach. Może najwyższy czas na rzucenie palenia? Albo ograniczenia słodyczy? Wpłynie to pozytywnie zarówno na naszą kieszeń jak i zdrowie. Może nie potrzebujemy 51 pary butów? Może lepiej poświęcić 5 minut każdego dnia i przygotować kanapki samemu niż kupować gotowe kilka złotych droższe? Są to proste zabiegi, które umożliwią nam zaoszczędzenie pieniędzy. Może warto też zamiast prezentów na urodziny czy inne okazje poprosić bliskich o dołożenie cegiełki do realizacji planów?

Podróżowanie z dziećmi? Czemu nie! Pamiętajcie, że w większości ofert, dzieci do kilku lat mają wakacje za darmo więc nie ma się czego bać. Jest też masa blogerów, którzy podróżują nawet z bobasami i mają na to sprawdzone metody. Warto pamiętać, że marzenia są po to by je spełniać, a nie tylko żeby je mieć.