Posted by Maciek

W jakie zakątki świata warto pojechać, by zobaczyć najpiękniejsze kwiaty na świecie?

Festiwale o tematyce kwiatowej to cieszące się popularnością wydarzenia, zarówno w kraju, jak i w innych państwach. W każdym z takich wydarzeń biorą udział zarówno przedsiębiorcy związani z ogrodnictwem, jak i miłośnicy kwiatów.

Festiwale są dokładnie zaplanowane i pozwalają wyraźnie rozszerzyć własną bazę wiedzy. Dla przykładu, wiosną organizowany jest na Zamku Książ Festiwal Kwiatów i Sztuki. Można wtedy wziąć udział w prelekcjach dotyczących określonych gatunków jak na przykład lilia cebulki, jak i zachwycać się kompozycjami florystycznymi. Na miłośników ogrodnictwa oczekuje też zwykle możliwość kupna przeróżnych nasion gatunków roślin ozdobnych, jak i gadżetów potrzebnych w ogrodzie do jakich zaliczają się łapki na krety lub inne produkty.

Każdego roku odbywa się też Festiwal Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland. Jeśli uczestnik jest przedstawicielem firmy z nasionami kwiatów, to w Kłodzku kupi wiele ich rodzajów, porównaj nasiona kwiatów w internecie. W efekcie, poszerzy dotychczasowo zgromadzony zbiór produktów. Podczas eventu można podziwiać tak samo rodzime rodzaje, jak i rośliny egzotyczne. Wystawy o tematyce kwiatowej trwają jeden dzień lub odbywają się weekendowo. Ich harmonogram jest poszerzony i z tego względu zainteresowani mogą wziąć udział w tym, co ich zainteresuje szczególnie.

Mając cebulki kwiatowe należy mieć pojęcie o świecie roślin (popatrz jak wiele odmian roślin cebulowych można zamówić przez internet, cebulki kwiatów często zimują w gruncie, co ułatwia ich uprawę), a wzięcie udziału w profesjonalnie zorganizowanych eventach bardzo to ułatwi. Na terenie Polski popularnością mogą pochwalić się Wystawy Kwiatów w Parku Śląskim w Chorzowie. To tu eksperci z branży prezentują sezonowe wyroby takie jak nawozy do trawników i można wziąć udział w ciekawych wykładach. Mające tematykę kwiatową wystawy znane są w wielu krajach. To tak barwne zdarzenia jak Festiwal Kwiatów Wiśni w Gruzji.

Połączone są one z show i paradami. Z roślinami ozdobnymi, a zwłaszcza z tulipanami kojarzy się ogród kwiatowy Keukenhof w Holandii. Pokazy odbywają się tu nawet raz w tygodniu. Można oglądać okazale prezentujące się tulipany, inne odmiany kwiatowe, ale też dowiadywać się sporo o używaniu sprzętu do ogrodów jakimi są węże ogrodowe cellfast lub inne. Największy ogród z zakwitającymi roślinami cebulowymi dobrze będzie odwiedzać w kwietniu. Można wówczas oglądać wystawy kilkuset gatunków lilii.