Posted by Maciek

Uroczy zakątek dla każdego – Zieleniec

Zieleniec to miejscowość (a w zasadzie część miasta Duszniki-Zdrój) znajdująca się w południowo-zachodniej Polsce, u stóp Gór Orlickich. Ceniona przede wszystkim jako okręg narciarstwa. Niemniej jednak z racji ulokowania idealnie nadaje się także dla osób, jakie lubią wycieczki górskie czy też wytchnienie na łonie natury. Od jakiegoś czasu jest dodatkowo częścią szlaku kolarskiego, gdzie praktykuje narodowa kadra. Jeśli jesteś miłośnikiem bicykla to kapitalne miejsce dla Ciebie.

Podróż do tego fascynującego rejonu naszego kraju z bicyklem to świetna okazja do trenowania. Szlaków jest wiele i są przysposobione do rozmaitego etapu zaawansowania. Sława, jaką za pośrednictwem narciarstwa zyskał Zieleniec, doprowadziła do tego, że o wolne pokoje łatwo. W szczególności zawodowcy będą zadowoleni. Noclegi, jakie świadczy Zieleniec przy stoku, to fantastyczna inauguracja do doskonalenia jazdy na rowerze górskim. Rozliczne szlaki oraz zjazdy z pewnością pomogą przygotować się do najbardziej wyczerpujących turniejów.

Okolica Zieleńca to także doskonałe miejsce dla miłośników kolarstwa szosowego. Wiele kilometrów malowniczych dróg betonowych, rokrocznie czaruje mnóstwo kolarzy. Trenowała tutaj nawet wicemistrzyni olimpijska, wobec tego wybór tras zachwyci nawet najbardziej kapryśne osoby. A po intensywnym jeżdżeniu – hotel SKI i SPA. Zieleniec skupia cały szereg resortów, w jakich można ulec miłemu lenistwu i odpocząć. Noclegi w Zieleńcu można znaleźć przy, a nawet na samym stoku – https://www.szarotka.eu/zieleniec-noclegi

Miejsce dla siebie odnajdą tu także ci, którzy lubią jazdę na rowerze, jednak nie całkiem zawodowo. Apartament w Zieleńcu kapitalnie nadaje się na sentymentalny, a jednocześnie pełen energii pobyt. Nartorama, Orlica oraz rozmaite szkółki rowerowe zapewnią ciekawe chwile całym rodzinom. Warto dopowiedzieć, że bliziutko stąd do granicy. Toteż w ciągu dnia objazd okolicy, zaś wieczorem wyśmienity Zieleniec. Restauracja z zacnymi lokalnymi daniami – porównaj https://www.szarotka.eu/restauracja-zieleniec będzie idealnym zakończeniem dnia.

Góry to świetne miejsce do wypadu przez cały rok – pełne pięknych widoków oraz przeróżnych atrakcji. A oprócz tego korzystne dla organizmu. Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, lecz nadal nie dojechałeś do Zieleńca – koniecznie odwiedź to miejsce.