Posted by Maciek

Odpoczynek – bardzo ważna sprawa

odpoczynekNie da się ukryć, że w XXI wieku jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Wiele osób nie ma czasu na urlop, a nawet jeśli ten czas się pojawi, to często nie pozwalają na to finanse. To błąd. Ludzie są przemęczeni, co odbija się na ich zdrowiu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Naprawdę warto wziąć urlop i gdzieś wyjechać. Zwróćcie uwagę na spójnik „i”. To są naprawdę kwestie nieodłączne. Wzięcie urlopu po to, by zrobić remont, w niczym nam nie pomoże. A też 2 tygodnie siedzieć w domu i gapić się w telewizor? Tak na pewno nie odpoczniemy. Wyjazd – choćby na pobliskie jezioro, może zdziałać cuda.

No właśnie – nawet jeśli mamy ograniczone finanse, starajmy się wygospodarować budżet na choćby małe wakacje. Żeby odpocząć nie trzeba lecieć na Hawaje. Czasem wystarczy kilka dni w chatce w górach czy w domku letniskowym pośrodku lasu na Kaszubach. Chodzi o to, żeby zmienić otoczenie i oderwać się od codzienności.

odpoczynek w górach

W pędzie za kasą i karierą łatwo o tym zapomnieć. I nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju psychologowie (swoją drogą, to bardzo potrzebna profesja, doczytaj na: www.superego.com.pl). Znam osoby, które otwarcie przyznają, że nie miały urlopu od 4 czy 5 lat. Te same osoby narzekają na notoryczne zmęczenie i często bywają naprawdę przygnębione. Pieniądze to nie wszystko – warto o tym pamiętać. Zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne – jest naszym najcenniejszym kapitałem.

Dlatego też urlop, urlop i jeszcze raz urlop. Do wakacji jeszcze pół roku, więc jest czas, by trochę zaoszczędzić 🙂