Posted by Maciek

Obsługa hotelowa – jak dba o wygodę gości?

Podróżując na wczasy i wynajmując pokoje w różnorodnych hoteli, z rzadka myślimy o tym jak dużo pracy wymaga posprzątanie pokoi. Wyjątkowo w tej chwili gdy wciąż mamy do czynienia z pandemią zarządcy zajazdów powinni pamiętać o każdy niuans, żeby zapewnić nam komfortowy i pewny wypoczynek. Jak zajazdy dbają o schludność w pomieszczeniach sypialnych i jadalniach? Czy to jedyne pomieszczenia, o jakie powinni doglądać?

Opoką dobrego pracy każdego hostelu jest personel. Wykwalifikowane jednostki dbają o pranie bielizny pościelowej czy nieskazitelność firan. Dokonanie jakichkolwiek zadań terminowo bez adekwatnego urządzenia byłoby niezmiernie dokuczliwe. W związku z tym nierzadko można ujrzeć w ich dłoniach różnorodnego rodzaju maszyny czyszczące. Zezwala im to na rzetelne i prędkie sfinalizowanie pracy.

Nierozłącznym elementem hostelu jest bezspornie punkt gastronomiczny. Smakowite menu i przyjazna pracownicy to nie wszystko. Moc turystów, która w nich jada zobowiązuje do swoistego dbania o czystość. Tak pościeli stołowej, jak również otoczenia stołów. Bezbłędnie do ich utrzymania w czystości nadają się zamiatarki akumulatorowe. Nie we wszystkich przypadkach to wszakże starcza. W związku z tym nieraz na wyposażeniu jest również pad do czyszczenia podłóg. Pozwala to usunąć wymagające zabrudzenia a także zdezynfekować przestrzeń.

Wspomniane nawierzchnie to nie jedyne rejony o które obsada winna doglądać. Równie wart uwagi jest parking bądź podjazd, jaki widzimy jako pierwszy po przybyciu. Ważne, żeby zanęcał do wejścia. Wskutek tego stosowana w zajazdach zamiatarka przemysłowa samojezdna. Inną zewnętrzną częścią są ogrody, w których nagminnie goście spędzają czas. Podtrzymanie ich podłogi w czystości zobowiązuje do wykorzystania szorowarki. Cena, jaką wypada nam zapłacić za pobyt, w porównaniu z tak wielką robotą nie powinna nas już zdumiewać.

Docierając do kurortu pożądamy odpocząć w przyjemnej atmosferze. Warto jednak uznać pracę, jaką czyni personel, abyśmy mogli swobodnie wykorzystywać z uroków wypoczynku. To wskutek ich działaniom wypoczywamy w czystej pościeli i relaksujemy się w cudnym ogródku. Nie bądźmy obojętni i nie utrudniajmy im pracy.


Comments ( 3 )

  1. Jerzy59
    Jako kierownik hotelu wiem jak trudno jest dopilnować wszystkich szczegółów. Fajnie, że są osoby, które to rozumieją i uświadamiają o tym innych. W imieniu swoim i pracowników - dziękuję :)
  2. Patrycja
    Popieram przedmówcę. Pracuję w hotelu i obecny czas to niekończący się taniec z mopem. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób przeczyta ten wpis i doceni naszą pracę.
  3. Wdzięczny wczasowicz
    Oj tak. Doceniajmy ludzi, którzy dbają o nasz komfort w czasie wakacji.