Posted by Maciek

Mototurystyka – jak się spakować na wyprawę?

Dla wielu jeżdżenie na motocyklu nie jest wyłącznie metodą pokonywania trasy, ale kwintesencją bycia, temu nierzadko w wakacje widać na jezdniach skupiska motocyklistów, którzy tak zwiedzają kraje europejskie. Jednak taka eskapada wymaga właściwego przygotowania, tym bardziej że jednoślad posiada niewielką przestrzeń, którą można zapełnić rzeczami. Dodatkowo należy się nastawić na sporo zaskakujących sytuacji, w tym też na zatrzymanie przez policję.

Policja może zatrzymać każdy pojazd jednośladowy oraz auto, jeśli ma obawę, że doszło do wykroczenia, lub też jego stan mechaniczny jest niewystarczający. Mimo że spotkania ze służbami mundurowymi nie zaliczają się do miłych, warto pohamować wzburzenie, a dialog poprowadzić rzeczowo. Inspekcji policyjnej może przedsięwziąć tak samo przedstawiciel prawa w mundurze, jak również po cywilu. Cechą, która go z reguły odróżnia, jest przytwierdzona kabura z bronią oraz inne specyficzne przedmioty ochrony policyjnej.

O co zadbać, wybierając się w wyprawę motocyklową?

Zapakowanie się na długą eskapadę motocyklem może być problematyczne również dla obeznanych motocyklistów. Minimalna ilość przestrzeni determinuje, że możliwe jest wybranie wyłącznie niezbędnych sprzętów. Myśląc o tym, co trzeba wziąć, dobrze jest wybrać dopasowaną odzież, taką jak spodnie bojówki lub kurtę mającą pagony. Ubrania nie muszą być wartościowe, ale powinny wypełniać swoje zadanie oraz być wytrzymałe. Dla wielu osób konieczna podczas jazdy jest też kominiarka zabezpieczająca przed podmuchami oraz chłodem. Interesujące kominiarki posiadają w swoim asortymencie choćby takie firmy jak Helikon, czy Balaclava.

Planując podróż dobrze mieć na uwadze różne nieprzewidziane zdarzenia. Z tego względu warto wyposażyć się w broń gazową w kaburze lub choćby w spray z gazem łzawiącym, które są dostępne przede wszystkim w sklepach z wyposażeniem dla służb mundurowych. Zdecydowanie okaże się przydatny też wytrzymały scyzoryk oraz zestaw niezbędnych narzędzi.