Posted by Maciek

Miejsca i atrakcje turystyczne, do których możemy przyjechać z psem – moda, czy realna potrzeba obecnych czasów?

W przeszłości zwierzęta domowe nie odgrywały tak dużej roli jak dzisiaj. Dziś traktuje się je prawie jak członków rodziny, otaczając je specjalną troskliwością. Opiekunowie piesków ofiarują im sporo uwagi, dobierają dobrej jakości przysmaki, większą uwagę przykładają do opieki weterynarza i nauki. Odmieniło się także to, że chętniej do miejsc publicznych idziemy w towarzystwie naszych czworonogów.

Gdzie możemy bez przeszkód wybrać się z czworonogiem?

Wraz z naturalną potrzebą – pojawiają się też rozwiązania produktowe. Istnieje coraz więcej restauracji czy knajp, gdzie damy radę wejść ze zwierzątkiem. Istnieją nawet kawiarnie dedykowane dla właścicieli czworonogów, gdzie mają oni szansę spędzić z nimi czas. W coraz szerszej liczbie punktów możemy dostrzec pojemnik na wodę, czy rozmieszczony ręcznik dla psa w różnych rozmiarach.

A jak w kwestii podróży?

Temat dotyczy również podróżowania. Coraz więcej apartamentów oferuje usługi, dokąd możemy przyjechać razem z psiakiem i radować się wakacjami bez potrzeby pozostawienia go w domu, czy pod pieczą przyjaciół. Istotne jednakże, by w Twoim plecaku znalazła się apteczka dla psa, czy też różne rzeczy, mogące przydać się na wyciecze – np. miska dla psa turystyczna. Jeżeli rozważasz, czy przechadzać się w zalesionym terenie – nieodzowną pozycją jest także spray na kleszcze dla psa.

W co jeszcze się zaopatrzyć?

Idąc w ślad za tą potrzebą mnóstwo przedsiębiorców proponuje szerokie spektrum specjalnych produktów dedykowanych zwierzętom i ich opiekunom. Mowa tu nie tylko o przedmiotach do zasadniczego funkcjonowania jak np. miska spowalniają jedzenie, obroże, czy kojce, ale też do pielęgnacji – jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Nowością w sklepach jest spirulina dla psa – ta obfita w witaminy esencja – zagwarantuje naszemu podopiecznemu lśniącą sierść i zdrową kondycję skóry.

Zatroszcz się też o zdrowie swojego psa

I jeszcze jedną – jednak na prawdę znaczącą rzeczą jest forma i wigor kochanego pupila. W tym przypadku ważne, by robić pomiary parametrów, dbać o systematyczne wizyty u lekarza, i zadbać o stosowną pielęgnację – jak regularne mycie zębów, wyczesywanie sierści, czy oczyszczanie uszu. Tu idealnym rozwiązaniem będą płyn do czyszczenia uszu, szczotki, jak i inne kosmetyki dedykowane psom.