Posted by Maciek

Maski, jednorazowe rękawiczki – nieodzowny ekwipunek na zagraniczną wycieczkę

Wirus. Najbardziej rozpowszechnione słowo mijających dwóch lat. Dociera do nas wszędzie – w radiu, na ulicy, czy w pracy. Pomimo tego, że przyzwyczailiśmy się do bytowania w nowych warunkach – a nikogo nie dziwi wszechobecność maseczek, w dalszym ciągu są jednak sfery, w których z niecierpliwością, nie możemy się doczekać na powrót do normalnego świata. Takim zagadnieniem są turystyczne eskapady.

Nie ma jakiegoś problemu, gdy decydujemy się na wczasy w Polsce. Zagwozdka pojawia się wtedy, gdy myślimy o wyjeździe za granicę naszego kraju. Niemałą liczba narodów niechętnie zaprasza przyjezdnych na swój teren, w innych – obowiązują choć część z tych obostrzeń. Niezależnie od państwie podstawową regułą jest noszenie maseczek w publicznych miejscach, a niejednokrotnie również zaopatrzenie się w rękawice nitrylowe. Jednak, aby w ogóle przekroczyć granicę Niemiec, Hiszpanii, czy Grecji – musimy wykonać test na grypę lub odbyć 14 dniową kwarantannę. Niekiedy niezbędne są dwie możliwości jednocześnie, a same testy powinno się powtarzać 2 razy.

Będąc już na miejscu, zwiedzając piękne miasta, do znudzenia spotykamy się z kartkami na sklepach, murach, słupach – informującymi nas o stanie zagrożenia i królującymi z tego powodu ograniczeniami. „Włóż maseczkę”, “załóż rękawice lateksowe”, „zachowaj odstęp dwa metry” – podobne sformułowania towarzyszą nam prawie wszędzie. Nie dziwi zatem, że producenci wygrywając odpowiedni dla nich okres, wyprzedzają się w tworzeniu wzorów różnorakich masek ochronnych. Nie tyczy się to notabene jedynie maseczek. Na rynku do kupienia są nie jedynie rękawiczki jasne, czy niebieskie modele, ale również coraz to bardziej popularne rękawice nitrylowe czarne, co warto wiedzieć.

Odpoczywając na wakacjach, nierzadko przebywamy w pomieszczeniach, gdzie mamy możliwość spotkać się na sporo innych osób. Jedzenie potraw w regionalnych barach, zwiedzanie muzeów, przebywanie na plaży, korzystanie z tutejszych rozrywek – to wszystko, powoduje, że narażamy się na potencjalne zagrożenie z większym natężeniem niż w powszednim funkcjonowaniu. Nadzwyczaj ważne jest to, by ochraniać siebie i własnych krewnych i użytkować stosownych jednorazowych materiałów ochronnych. Należy nosić choćby nitrylowe rękawiczki – które warto przyodziać, gdy kupujemy towary na tragach, czy zakupujemy pamiątki dla przyjaciół.

I choć nie wiemy, ile czasu takie akcesoria będą jeszcze nam towarzyszyć – wypada mieć przytomność, że noszenie maseczek, czy wyposażanie się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe, chroni nas przed zarażeniem i działa w ten sposób, że czujemy się bardziej bezpieczni.