Posted by Maciek

Jedziesz na wycieczkę? Z jakich aplikacji webowych będziesz korzystał?

W obecnym świecie brakuje już dziedziny, której nie umiałaby ułatwić … aplikacja internetowa. Trudno sobie wyobrazić obecną egzystencję bez smartfonu i internetowego łącza, które to zwykle mamy przy sobie. W jaki sposób aplikacje mobilne upraszczają nam działania? Z których z nich dobrze jest korzystać? Które z nich są najmocniej popularne i w jakich strefach twojego funkcjonowania mogą być pomocne?

Cyfrowa transformacja, która miała miejsce w poprzednich latach w naszej cywilizacji, spowodowała wszechobecność telefonów komórkowych, a jednocześnie z nimi, mobilnych ułatwień w każdej dziedzinie naszego funkcjonowania. Wielokrotnie w trakcie niejednego momentu, korzystamy z aplikacji webowych, które obecnie są wszechobecne.

Robisz zakupy – przemyśl je z wyprzedzeniem przy użyciu aplikacji z listą zakupów. Skorzystaj z rabatów. Rób zakupy nie wychodząc z domu. Zaplanuj transport pod Twój adres. Zobacz co nabywali inni. Przejrzyj ceny w kilku witrynach. To jedynie niektóre możliwości dedykowanych aplikacji webowych w kwestii nabywania dóbr. I to wszystko bezpośrednio z twojego ulubionego fotela… Jeżeli masz ochotę udać się za granicę – z pomocą Ci przyjdą aplikacje do wyszukiwania kierunku wyprawy, bookowania hoteli, zakupu biletu samolot, lub organizacji pojazdu na dalekim krańcu kuli ziemskiej. Jeżeli planujesz wycieczkę nawet do najbliższego lasu, ułatwi Ci życie aplikacja, poprzez którą Twój smartfon będzie wiedzieć, w jakim miejscu zostało auto.

Jest całkiem sporo aplikacji również w sferze artystycznej – kupno biletów na spektakl, wybór repertuaru kinowego, czy tych, które pozwalają na czytanie literatury. Wielką przewagą takiego rozwiązania jest opcja noszenia przy sobie prawie nieskończonego wyboru – bez targania stosu ciężkich pozycji. Natomiast w sferze naszej kondycji – znajdziemy spora liczba sposobów związanych z zaplanowaniem wizyty w przychodni, przekonanie się, do którego specjalisty zaleca się wybrać, możemy zobaczyć dostępność leków we wszystkich sklepach z lekami w mieście, nie wychodząc z domu. Ważne przy utrzymaniu aktywności, a więc i dobrego samopoczucia są także aplikacje webowe kontrolujące poziom aktywności i jej parametry.

Nad takimi rozwiązaniami – ułatwiającymi nam życie na co dzień, pracują firmy programistyczne lub wieloosobowe it software house`y. Pomimo tego, że jako programiści – pozostają nieco w cieniu, jako klienci – z ich rozwiązaniami spotykamy się każdego dnia.