Posted by Maciek

Jakość powietrza nie tylko w górach czy nad morzem, ale również w pensjonacie

Nie ma znaczenia, czy spędzasz czas w pracy, w mieszkaniu, czy w pensjonacie na urlopie, bardzo ważne jest powietrze w pokojach, w jakich funkcjonujesz. To, czym oddychamy – ma ogromny wpływ na nasze ciało, a przeto i przychylne samopoczucie. Jak zadbać o miejsce, by było dobre dla ludzkiego organizmu?

Nie we wszystkich przypadkach mamy bezpośredni wpływ na to, w jakiego rodzaju lokalu spędzamy czas. To nie od nas zależy – jak wyposażone jest biuro, lub jak wygląda infrastruktura w hotelu, w jakim postanawiamy spędzić wakacje. Jednakże wybierając hotel – możemy dopytać również o szczegóły związane z klimatyzacją, jeśli jest to okres wakacyjny lub stosowne ogrzewanie – gdy planujemy podróżować zimą. Natomiast posiadamy pełen wpływ na odpowiednią aranżację akcesoriów we własnym mieszkaniu. Pierwszą i najbardziej istotną rzeczą jest w tej sferze klimatyzacja. Odpowiednio dobrana i zainstalowana – da nam ukojenie w najmocniej upalne dzionki.

Zwracając uwagę na zmianę klimatu i jeszcze z większym natężeniem popularny sposób pracy zdalnie – zaczyna być to nieodzownym składnikiem wyposażenia domu. Zapewnia komfort pracy, uprzyjemnia dni spędzone w prywatnej przestrzeni. Istotne, by wybrać odpowiedni dla nas ekwipunek. Jeśli zamieszkujesz w największym mieście, ze wsparciem może przybyć montaż klimatyzacji z Warszawy. Dużo bardziej luksusowo jest działać w właściwej temperaturze! Bezspornie znacząca będzie również satysfakcjonująca wilgotność powietrza. W tej kwestii idealnym rozwiązaniem są oczyszczacze, czy sprzęty z jonizacją.

Zimową porą za to każdy z nas marzy o tym, by było….ciepło. Filiżanka gorącej kawy, sofa i serial brzmi świetnie? Niestety nie będzie tak, gdy twoje ogrzewanie jest wadliwe lub niewydajne. Obecnie jest masa różnorakich metod, jedną z ciekawszych są pompy ciepła. Jest to urządzenie, które pobiera moc z powietrza – i najzrozumialej rzecz wyjaśniając – rozdysponowuje ją w postaci ciepła. Jest to podejście nadzwyczaj oszczędne, ale także ekologiczne. Pompy ciepła albowiem pozwalają na mniejsze zużycie gazu, czy pozostałych źródeł energii. Zadbasz nie tylko o swoje finanse – ale także o naszą planetę.

Intrygującym procesem jest podobnie rekuperacja. Jest to odzyskiwanie ciepła z wentylacji. W lokalach, w których zainstalowany jest rekuperator, brudne powietrze zamieniane jest na świeże, mało tego odzyskiwana jest zgromadzona w ten sposób temperatura. Na skutek tego mamy możność oszczędności prawie o 95 procent energii, ustawienie sprzyjającej temperatury i wilgotności w domu, ale również jesteśmy w stanie w ten sposób eliminować mikroby i wirusy. Czyli znów – dbamy nie tylko o wydatki i swoje pieniądze, ale zwłaszcza o kondycję!