Posted by Maciek

Jaki rower sprawdzi się na wycieczki w góry?

Sport rowerowy zjednuje coraz to większą liczbę fanów. W miastach z tygodnia na tydzień rośnie liczba rowerów. Nic więc dziwnego, że administrujący finansują ciągle większej ilości dróg dla rowerzystów. Ma to zapewnić ład, ale i wygodę przejażdżki. Także na traktach turystycznych możemy zauważyć nasilony ruch w tym względzie. Możemy zaobserwować zarówno zapaleńców jak i amatorów tej dziedziny. Dlatego na rynku jesteśmy w stanie namierzyć sporo opcji rowerów dostosowanych do przeróżnych potrzeb, również tychże powiązanych z podłożem, po którym zamierzamy się przemieszczać.

Chyba w największym stopniu atrakcyjną opcją w tej dziedzinie zostaje niezmienne rower miejski. Obfite w korki aglomeracje skłaniają do wybrania opcjonalnych technik dotarcia do firmy, czy na zakupy. Do wyboru mamy komunikację publiczną, hulajnogę, lub wspomniany rower. Spośród przeważnie kupowanych modeli w tej kategorii jest model maxim 1.6.7. Jeśli chcesz z kolei korzystać z pojazdu dodatkowo poza zabudowaniami miejskimi, np. na krótkie wyprawy – wskazane jest kupić rower uniwersalny, który sprawdzi się również poza zabudowanym terenem. W tej kwestii dobrym wyborem może być kands alfa city. Takiemu zagadnieniu podoła również rewelacyjny kands elite pro alivio.

Dla tych którzy, preferują wyskoczyć na jednośladzie nieco dalej – rozpowszechnionym kierunkiem są górskie trakty. Niezależnie, czy planujesz się wybrać w Tatry, Beskidy, czy Izery – wskazane jest podumać o adekwatnym i nieawaryjnym bicyklu. Specjaliści wyróżniają w tym względzie cannondale habit 4 lub trochę odmienny model tego samego producenta cannondale scalpel si. Jeśli z kolei uwielbiasz podróżować w lesie – i to właśnie jest kierunek twych niejednokrotnych wypraw – warto pomyśleć na temat roweru romet mustang m3, który będzie idealny na leśnych szlakach i drogach nieutwardzonych.

Inną kategorią jeżdżących na rowerze są hobbyści. Przeważnie nie separują się z dwu-kółkiem nawet na 1 dzień, ochoczo wybywają również w wielokilometrowe podróże. Niektórzy z nich ćwiczą na rowerze dziedziny wyczynowe. Dla tych – przeznaczone są bicykle najlepszej wersji. Są one najbardziej kosztowne, ale idzie za nimi niezawodność wytworzenia i wyspecjalizowanie w treningowej tematyce. W zależności, którego wariantu jest to hobby – może to być pojazd na szosy – tutaj np. cannondale supersix evo. Natomiast rozsądnym fachowym wyczynowym wzorem jest model gt avalanche.

Każdego z miłośników dwóch kółek – małych i dużych, tych którzy poruszają się na co dzień – i tych od święta – łączy jedno: zamiłowanie do 2 kółek, zapał do ruchu na zewnątrz, a także dbałość o swoje zdrowie i formę. Taki sposób poruszania się zamiast samochodem, ma również istotność w temacie zmiany klimatu. Oby wobec tego rowerzystów było jak najwięcej!