Posted by Maciek

Jak się przygotować do zwiedzania Emiratów?

DubajWyjeżdżając na wakacje należy pamiętać o wszystkich niezbędnych rzeczach, które koniecznie musimy ze sobą zabrać. Dodatkowo warto zapoznać się trochę bliżej z kulturą, którą mamy zamiar zobaczyć.

 

Jeżeli chcemy się wybrać na przykład do Emiratów to warto sprawdzić w jaki sposób należy się zachowywać na miejscu.

Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby nie pokazywać sobie uczuć na ulicy, ponieważ to obraża mieszkańców. Wiadomo z kolei, że hotele dostosowują się do kultury europejskiej i tam można czuć się swobodnie. Warto też pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą odpowiedni strój. Szczególnie jeżeli chcemy zwiedzać ważne dla tamtejszej kultury miejsca.

meczetNa przykład jeżeli chcemy zwiedzić jeden z największych meczetów, który mieści się w Abu Dhabi – Meczet Marii, Matki Jezusa, czy inaczej zwany meczetem Szejka Zayeda, warto zapoznać się z dostępną w internecie informacją dotyczącą strojów oraz zachowania się w świątyni. Oczywiście nie musimy się martwić, że nie mamy stroju, który będzie się idealnie wpasowywał w wytyczne, ponieważ na miejscu można nieodpłatnie otrzymać strój, w którym bez problemu możemy zwiedzać to piękne miejsce.