Posted by Maciek

Gadżety narciarzy – na jakie zwrócić uwagę?

Czy jest ktoś, kto nie kocha bajerów? Każdy człowiek posiada jakiegoś fioła, niekoniecznie na temat gadżetów oczywiście, no chyba że uprawia się taki sport, jak jeżdżenie na desce w górach albo narciarstwo. Wtedy gadżety nie tylko sprawiają radość, lecz także umilają zjazdy ze stoków. Nie mówi się tutaj wyłącznie o bajerach, lecz o użytecznych akcesoriach, jakie po prostu uważa się za bajery. Nie używając ich także da się przeżyć oraz cieszyć z danej aktywności, jednak niektóre zabawki umilają, a czasami również najzwyczajniej usprawniają wykonywanie danej czynności.

Z pominięciem oczywiście prymarnego sprzętu snowboardowego, to znaczy nart, butów, szalika oraz rękawic (najlepiej takich, w których bez problemu korzystać można ze smartfona), z elementów dodatkowych wyliczyć można na przykład okulary narciarskie, bez których po stoku zjechać się nie uda. Nie mowa tutaj o okularach leczniczych oczywiście, ale o specjalistycznych okularach narciarskich. Oprócz tego taki wyczynowiec musi mieć ochraniacz głowy, natomiast im lepszy, tym bardziej pewny.

Mając już prymarny sprzęt, przydałoby się to wszystko w jakiś sposób wozić. Można więc pomyśleć nad ciekawym, lekkim oraz praktycznym pokrowcem na transportowanie całego zestawu narciarza. Dobrze jest także zaopatrzyć się w specjalną suszarkę do kombinezonów snowboardowych, by takie, które są spocone oraz wybrudzone od śniegu, oraz prawdopodobnie mogą po prostu same z siebie nie doschnąć przez noc. Oprócz tego trzeba także odpowiednio troszczyć się o swój zestaw narciarski, nie wolno więc przeoczyć pamiętania o zapasowych szczegółach, jak również o smarowidłach, woskach do naszych desek. Powinno się także pomyśleć o nieodzowności posiadania ochraniaczy na kości i tym podobne.

Z nieobowiązkowych zabawek kupić można długo trzymający ciepło termos. Rozgrzewający napój po zjeździe ze stoku nie jest przenigdy nietrafionym wymysłem. Jeśli mówi się o rozgrzaniu, warto także mieć na uwadze, iż po powrocie z gór nie jednorazowo przez długi okres czasu się nie dochodzi do siebie, jeśli nie ma się grubego polaru, obuwia… oraz bielizny. Choć mogłoby się wydawać inaczej, cieplutka bielizna, a to także można określić swego rodzaju gadżetem.