Posted by Maciek

Damski wyjazd do Europy – to świetny pomysł na spędzeniu urlopu

Sporo przyjaciółek organizując podróż krajoznawczą po Europie nawet nie wie, jak multum pomocnych sprzętów pozostaje przez zapominalstwo w mieszkaniu. My także to przechodziliśmy, dlatego w tymże wpisie odnajdziecie drogocenne porady dotyczące poprawnego przygotowania się do podróży autem.

Newralgiczną kwestią są ubrania, jeżeli przyodziejecie się w te oddychające, nie będziecie miały problemu z poceniem się, skutkiem tego będziecie miały możliwość spędzić pełną podróż w przystępnej pozycji. Naszym zdaniem bezkonkurencyjnym sposobem jest zestawienie damskich spodni lnianych razem z długą lnianą koszulą. Jeżeli chodzi o buty to najlepsze byłyby klapki, niestety w naszym kraju obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów w takim obuwiu z uwagi na fakt, że mają możliwość się zsunąć i przystopować sprzęgło. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak ubrać wygodne trampki. W ten sposób kreację do podróży mamy już skompletowaną. Wszystkie części do naszej garderoby możemy skompletować.

Przechodzimy wobec tego do pakowania ubrań przydatnych na wieczorne atrakcje. Mało osób będąc na wycieczce objazdowej rozmyśla o tym, że w konkretnym mieście będzie odświętny koktajl, lub impreza. To właśnie na takowe okazje warto mieć pod ręką sukienkę oversize z falbanami, która bezbłędnie wpasuje się w taką okazję. Nie wolno podobnie zapomnieć o adekwatnych butach, np. takich jak ozdobne czółenka, jakie nie licząc uroczystych kolacji będą pięknie komponować się z polskimi sukienkami bawełnianymi do noszenia na co dzień.

Warto pamiętać też o nieodzownym prowiancie na trasę, gdyż zdaje się każdy po przebyciu kilkudziesięciu km powoli ma ochotę na proste przekąski. Najbardziej atrakcyjnym sposobem jest zabranie wielu różnych przysmaków, tak aby były w razie konieczności w pobliżu. Dobrym rozwiązaniem jest także wyposażanie się w zagłówek, dzięki jakiemu nie będzie Was bolała szyja w toku drogi.

Co więcej, o ile planujecie spać pod namiotem w obliczu malowniczych widoków, powinno się wziąć w podróż gruby koc, praktyczny materac, a także bluzę hoodie, jakie na pewno zagrzeją Was w zimowe noce. Tak spędzony wypad będziecie wspominać jeszcze na długo, a dodatkowa atrakcja, taka jak oglądanie nieba w bezchmurną nockę dodatkowo to podkreśli.