Posted by Maciek

Co ze zwierzakami w trakcie naszych wakacji?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, musimy wziąć pod uwagę to, że będzie nam potrzebna przy nim pomoc, na przykład gdy zechcemy całą rodziną wyjechać na wakacje. Musimy mieć na to jakiś plan, żeby wszystko ułożyło się po naszej myśli.

Oczywiście można skorzystać z hotelu dla zwierząt, ale po pierwsze są to dodatkowe koszty, a po drugie nasz włochaty przyjaciel może się źle czuć z obcymi ludźmi, może nawet wtedy pomyśleć, że został porzucony.

Warto więc mieć kogoś bliskiego, kto podczas naszej nieobecności będzie mógł przygarnąć do siebie naszego zwierzaka i odpowiednio się nim zaopiekować. Dobrze, żeby to była osoba, którą nasz pupil zna. Innym – myślę, mniej stresującym rozwiązaniem może być poproszenie (oczywiście w ramach możliwości) o wprowadzenie się do nas tymczasowego opiekuna. Dzięki temu zwierzak będzie spokojniejszy, ponieważ będzie na znanym przez niego terenie. Dzięki temu łatwiej zniesie rozłąkę. Można też oczywiście poszukać takiego hotelu, w którym nasz pupil będzie mógł nam towarzyszyć – chociaż długa podróż też niekoniecznie musi być najlepsza dla wszystkich zwierzaków.