Posted by Maciek

Co koniecznie trzeba zabrać ze sobą na długi wyjazd?

Kiedy mamy w planach dłuższy urlop, musimy dokładnie przemyśleć co ze sobą zabierzemy. Kiedy lecimy samolotem, to należy sprawdzić jakie limity kilogramowe mają konkretne linie lotnicze, dzięki temu unikniemy niepotrzebnych stresów oraz kosztów.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musimy zabrać wybierając się na wakacje za granicą to paszport lub dowód osobisty, w zależności od kierunku podróży. Jest to najważniejsze, ponieważ bez konkretnego dokumentu nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu. Wiadomo, nikt by nie chciał stracić pieniędzy oraz wakacji, więc zawsze trzeba pamiętać o dokumentach.

Kolejną również ważną rzeczą jest spakowanie leków. Nawet jeżeli nie zażywamy ich na co dzień i nie mamy przewlekłych chorób, to zawsze trzeba mieć przy sobie coś przeciwbólowego, coś na biegunkę, na ból gardła, wodę utlenioną, czy plastry. Zawsze lepiej być przygotowanym, bo nigdy nie wiemy co może się wydarzyć. Jeżeli ubezpieczamy się indywidualnie, to ważne jest również to, aby wziąć ze sobą kartę ubezpieczeniową oraz numer do ubezpieczyciela. Dzięki temu, że będziemy przygotowani na różne ewentualności, będziemy mogli spokojnie spędzić urlop.