Posted by Maciek

Aplikacje ułatwiające podróż

Obecnie istnieje sporo ułatwień, dzięki którym można sobie ułatwić podróżowanie, zarówno transportem prywatnym, jak i transportem zbiorowym. Na przykład, warto zainstalować nowoczesne apki, jakie pomagają w trakcie podróży pociągami. Polskie Koleje Państwowe regularnie oferują różne możliwości. Ponadto wielu innych pomysłodawców programów o charakterze mobilnym też tworzy geoinformacyjne oprogramowanie. Tym samym, nikomu nie sprawia kłopotu, żeby przejrzeć rozkłady jazdy PKP i wyszukiwanie połączeń.

Funkcjonalność apek które przeznaczone są dla transportu kolejowego

Funkcjonalność apek, które przeznaczone są dla połączeń kolejowych, to ich największy atut. Są one zaprojektowane w oparciu o intuicyjne zasady i bazują nie wyłącznie na podawaniu godzin odjazdów i przyjazdów, czy stacji mijanych, lecz mają także takie funkcjonalności, jak między innymi znajdź pociąg na mapie, co wielu podróżujących docenia. Mogą albowiem regularnie sprawdzić, gdzie w danej chwili przebywają albo w jakiej miejscowości przebywa ich bliska osoba, która podróżuje – zobacz gdzie jest pociąg na mapie. To istotne między innymi wtedy, gdy pociąg spóźnia się.

Następną, na równi znaczącą funkcją jest to, iż można zobaczyć, ile kosztują bilety kolejowe PKP na wybrane przejazdy, a nawet od razu je kupić. Młodsze osoby coraz częściej korzystają wyłącznie z aplikacji na telefonie, wobec czego to narzędzie jest nad wyraz pomocne zwłaszcza dla nich. Programy mobilne proponowane są w wielu wersjach językowych. Z tego względu mogą z nich skorzystać też podróżujący z zagranicy.

Możliwość sprawdzania rozkładu w czasie rzeczywistym

Istotne jest też to, iż aplikacje o charakterze mobilnym skorelowane z pociągami zawierają opcję kontrolowania pociągów w czasie rzeczywistym. Dlatego, kiedy ktoś jest w dłuższej podróży i zdaje sobie sprawę, iż jego następny kurs będzie mieć opóźnienie, to myśląc o tym, jak sprawdzić opóźnienie pociągu nie musi się zamartwiać. Sprawdzi to w czasie podróży.

De facto każdy portal podróżnych gwarantuje już możliwość korzystania z rozwiązań na urządzenia mobilne, jak sklep KD https://kolejedolnoslaskie.pl/sklep-kd/. Tego typu udogodnienia są opłacalne zwłaszcza dla takich osób, jakie systematycznie przemieszczają się koleją.